Piękne ogrody i praktyczne ogrodnictwo

Ogród

Uczmy się ogrodu zgodnego z naturą i ekologicznymi rozwiązaniami.

renishaw-gardens-map
Zwiedzanie ogrodów

To podstawa do nauki planowania ogrodów. Na tej stronie znajdziesz piękne ogrody. Zwróć uwagę w jaki sposób są rozmieszczane i sadzone rośliny, jak wyglądają ścieżki, jaki kształt mają rabaty. Znajdziesz tu same inspiracje i doświadczenia innych ogrodników.

planowanie zmian w ogrodzie
Projekty

Zanim zaczniesz, zaplanuj. Tak to trochę nudne zadanie i wymagające czasu i wiedzy ale naprawdę warto. To zakładka na długie jesienno-zimowe wieczory.

tajemnicza-furtka
Fotografia

to moja pasja. Kiedy tylko znajdę chwilę fotografuję piękne ogrody, kwiaty, owady, podglądam głównie przyrodę. Nieustannie uczę się makrofotografii.
Zapraszam do galerii

edf_vivi
Rośliny

Testy i polecenia

Ciekawostki recenzje
Miejsca, czasopisma, książki,nowości ogrodnicze, programy doprojektowania, szkolenia, filmy.
donica wysyłkowa pisane kwiatami.pl

Porady i testy
ogrodnicze

Własne obserwacje, wszystko co wiem na tematy ogrodnicze
zobacz więcej

cof

Czasopisma, książki, podręczniki ogrodnicze

zobacz polecane pozycje do przeczytania,miesięczniki warte prenumeraty

Konewki do ogrodu

Nowości

Sprawdzone urządzenia, donice,przydatne narzędzia, akcesoria, gadżety

sprzęt do pracy w ogrodzie

Relacje z targów

ogrodnictwo to nie tylko ciężka praca, warto od czasu do czasu wybrać się na targi

Blog

Najnowsze artykuły na blogu

Przylaszczki w wiosennym ogrodzie

Przylaszczki pospolita – Hepatica nobilis lub przylaszczka siedmiogrodzka – Hepatica transsylvanica sadzi się jesienią wcześniej namaczając wysuszone bulwy wielkości paznokcia. W handlu dostępne są różne odmiany od fioletowych po różowe lub białe. Sadzimy je w wapiennym podłożu w cieniu wielkich drzew. U mnie w ogrodzie świetnie czują się pod brzozami, rzadko tam koszę trawę i staram się nie zbierać liści, w takich nieco dzikich miejscach, czują się najlepiej.


W moim jesiennym ogrodzie

na progu jesieni ogród zachwyca soczystością barw Ostatni weekend spędziłam na porządkowaniu ogrodu, koszeniu i nadawaniu rabatom kształtów. Pogoda dopisywała, a pracy po mojej dłuższej nieobecności w ogrodzie było sporo. Znając ogród od podstaw…


Jak się pozbyć perzu.

Zakładając nową rabatę bylinowo – preriową często pojawiało się w mojej głowie pytanie, jak się pozbyć tego okropnego perzu? Nowe miejsca pod piękne rabaty kwiatowe, czy uprawę roślin jadalnych należy wcześniej dokładnie przygotować. Niestety…


Angielski ogród Harlow Carr

Nie dość, że była to moja pierwsza wizyta w wielkiej Brytanii to udało mi się trafić na wystawę kwiatową. Ale zacznijmy od samego ogrodu. Angielski ogród Odkrywając wiejski ogród w Harlow Carr nie spodziewałam…


Masz pytania, propozycje (pracuję i mieszkam w województwie mazowieckim), sugestie – skontaktuj się ze mną poprzez e-mail:

pisanekwiatami@gmail.com

lub poprzez media społecznościowe.