Doskonała begonia Summerwings Dark Elegance

Begonie zwykle kupujemy na bazarach w centrach ogrodniczych jako rośliny jednoroczne. Odmian jest naprawdę wiele.

Dużo z nich już miałam, przetestowałam. Sadziłam je zarówno w donicach jak i na rabatach, ale doskonała begonia Summerwings zupełnie mnie oczarowała.

Otrzymałam ją do testów od firmy PLANTPOL, i chociaż na początku byłam bardzo sceptyczna, ze względu na warunki, które potrzebowała do życia begonia. Nie mogłam jej zapewnić większości z nich. Dobrego pół cienistego stanowiska, częstego podlewania i dokarmiania postanowiłam jednak przyjrzeć jej się uważniej.

Opakowanie transportowe

Przyjechała do mnie w połowie maja świetnie zapakowana. Pierwszy raz widziałam takie opakowania roślin, może dlatego,że zawsze miałam obawy odnośnie zamówień internetowych roślin balkonowych. Wracajmy do opakowania, to był zielony przezroczysty plastik, dobrze zamknięty przez co roślina dotarła do mnie nieuszkodzona w bardzo dobrym stanie.

Sadzenie i stanowisko

Begonię postanowiłam posadzić w donicy. Na dno donicy wysypałam przepuszczalny i trzymający wilgoć keramzyt, oraz dobrą ziemię ogrodową wymieszaną z niewielką ilością piasku. Dobrze podlałam i podsadziłam dwie sadzonki begonii Summerwings.

Trudność polegała na tym, że cały tydzień nie było komu podlewać roślin. Trudny test miały do przejścia. Mogłam dbać o nie jedynie w weekendy. Donicę ustawiłam po wschodniej stronie domu, w miejscu nasłonecznionym przez około 4 godziny. Nie spodziewałam się cudów. Nie dbałam za bardzo o Begonia Summerwingsmoje nowe kwiaty ze względu na notoryczny brak czasu.

Begonia jakby chciała zostać zauważona, pięknie zaczęła się rozrastać, kwitła non stop, samodzielnie oczyszczając się z przekwitłych kwiatostanów. Zupełnie bezproblemowa roślina. Po jakimś czasie od posadzenia zaczęłam podlewać ją nawozem do roślin kwitnących, który otrzymałam od sponsora roślin. Tak naprawdę oprócz podlewania można było o niej zapomnieć. Cały czas zwracała uwagę pięknie obrośnięta i nieustannie kwitnąca donicą.

Czy begonia Summerwings Dark Elegance jest rośliną jednoroczną?

Begonia SummerwingsJeżeli nie mas czasu i ochoty zawracać sobie głowy z wykopywaniem i przechowywaniem bulw begonii, spokojnie możesz opróżnić donicę z całej zawartości.

Jednak, chciałabym cię zachęcić do odrobiny trudu, szczególnie jeśli  wyjątkowo zachwyciła cię odmiana begonii Summerwings Dark Elegance. Późną jesienią po pierwszych przymrozkach należy tylko wykopać i wysuszyć bulwy naszej begonii. Następnie po kilku tygodniach oczyszczamy je z nadmiaru ziemi i pakujemy do torebek papierowych. Nie wymaga to żadnej filozofii.

Wystarczy przechowywać je w ciemnym i chłodnym miejscu do wiosny. W połowie marca wysadzamy bulwy begonii do doniczek z ziemią ogrodową i stawiamy na domowym parapecie. Zobaczysz jaką frajdę przynosi własna uprawa roślin.

W drugiej połowie maja, po ostatnich przymrozkach możesz wsadzić swoje begonie do ogrodu lub skrzynek balkonowych.

Begonia Summerwings

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *