Jak dbać o ogród marzeń. Recenzja

Jak dbać o ogród marzeń

Recenzja książki Danuty Młoźniak „Jak dbać o ogród marzeń”

Odkąd zaczęłam prowadzić bloga, zastanawiałam się jak ułatwić sobie prace w ogrodzie. Jak dbać o ogród marzeń i jak to wszystko zorganizować? Bez wspomagania się gazetami ogrodniczymi, których jest mnóstwo. Poszukiwałam jakiegokolwiek sposobu na „przypominajki” prac ogrodniczych. Udało mi się nawet stworzyć swego rodzaju aplikację przypominającą w kalendarzu Google. Umiejscowiłam ją na blogu przy pracach do zaplanowania i wykonania w ogrodzie w każdy weekend miesiąca. Więcej informacji jak wygląda kalendarz tutaj w linku. Jednak po pewnym czasie stwierdziłam, że szukam czegoś więcej.

Dlaczego o tym piszę?

O tuż Pani Danuta Młoźniak zwana przez swoich wiernych fanów „Danusią” umieściła w swojej książce „Jak dbać o ogród marzeń” pełny opis, czy też swojego rodzaju kalendarz prac ogrodniczych. Zaplanowany na każdy miesiąc w roku. Ale, ale, nie jest to zwykły kalendarz jakich wiele w sprzedaży czy gazetach ogrodniczych. Co najważniejsze i podbijające wartość książki, to wiedza zawarta w pigułce. To zebrane nauki, którymi Pani Danuta chętnie się dzieliła na łamach swojego forum ogrodniczego „Ogrodowisko”. Z którego wiedzy chętnie korzystałam od niemal samego początku powstania. Jednak owo forum było dosyć obszerne. A wyłuskanie wartościowej wiedzy, którą autorka książki się dzieliła i wspomagała swoich rozmówców było skomplikowane i czasochłonne. Chociaż muszę przyznać ciekawe.

Dlatego też zainteresowałam się tą książką

Oprócz przepięknych zdjęć ogrodów, kwiatów i kompozycji nasadzeń w książce znajdziemy pełne pomysłów inspiracje i porady wytrawnego ogrodnika.

Zwykle prace w naszych ogrodach zaczynamy w lutym, marcu, czy zaraz po ustąpieniu śniegów. Dlatego też książka zaczyna się od miesiąca lutego, a co zaskakujące kończy na styczniu. Oprócz porad na każdy miesiąc autorka opisuje najistotniejsze tematy, którym należy przyjrzeć się w kolejnych miesiącach. Zauroczyła mnie pozycja „modne rośliny” w której opisane są ponadczasowe krzewy, byliny, rośliny cebulowe, czy drzewa o ozdobnej korze. Zachwycające o określonej porze roku.

Na zakończenie książki możemy zainspirować się złotymi radami, jak w najprostszy sposób osiągnąć efekt ogrodu marzeń pięknego przez cały rok.

Jak dbać o ogród marzeń?

Nie wiem czy też tak masz, ale w chwili zwątpienia, zmęczenia pracami w ogrodzie lubię usiąść na chwilę z kubkiem gorącej kawy. Zainspirować się widokami pięknych ogrodów. Obejrzeć zdjęcia, odhaczyć listę wykonanych zadań. Pomaga mi w tym ciekawa, inspirująca książka. A kiedy przychodzi myśl, czy aby wszystko zrobiłam? A może zapomniałam jeszcze coś przyciąć? Z chęcią wstaję i z nową energią zabieram się do kolejnych zadań. Bo wiem, że warto. Uważam, że pracując w zgodzie z poradnikiem „Jak dbać o ogród marzeń” osiągniesz dużo więcej niż ci się wydaje!

Danuta Młoźniak, Jak dbać o ogród marzeń, MULTICO oficyna wydawnicza, Warszawa 2021, s.224

Książkę dostarczył serwis

Zapraszam do komentowania. Po sprawdzeniu komentarz zostanie dodany na stronę.